Kategorie

Pobočky pro osobní odběr

Odběr novinek

AERIFIKAČNÍ (PROVZDUŠŇOVACÍ) VIDLE NA TRÁVNÍK

AERIFIKACE JE NEJDŮLEŽITĚJŠÍ SOUČÁST PÉČE O TRÁVNÍK

 


VIDEO Jak aerifikovat trávník?
NECHTE TRÁVNÍK NADECHNOUT
NAKUPUJTE  PŘÍMO OD VÝROBCE

Před několika lety jsem se rozhodl, že budu více pečovat o svůj trávník. Pro tento účel jsem potřeboval trávník provzdušnit dutými hroty. V ten okamžik jsem zjistil, že v ČR není k dispozici potřebné kvalitní dostatečně robusní nářadí na tuto práci. Tento výrobek jsem si nakonec musel vyrobit sám. A to byl začátek výroby aerifikačních vidlí s dutými hroty jako služba pro další milovníky kvalitního trávníku.
Výrobky vznikají v malé manufaktuře jako maloseriová výroba. Prosím o strpení, pokud  nebude zboží dodáno hned stejný den co byla objednávka zadána :-) Doufám, že vám práce s aerifikačními vidlemi přinese radost a hlavně potěšení z kvalitního trávníku.

Duté trny (hroty) které používám jsou určeny pro strojní aerifikaci a snesou nejpřísnější nároky na odolnost a kvalitu práce. Jsou vyráběny ze speciální kalené oceli tvarovány laserem do konického tvaru především na vnitřní straně hrotu. Nejedná se o žádnou jen uříznutou zabroušenou trubku. Ale i takové výrobky se na trhu v poslední době objevují (nejen z Číny). Dbejte proto při výběru aerifikačních vidlí především na kvalitu dutých hrotů. Na těch záleží zda vám půjde práce od ruky a budete z ní mít radost. Nebo se budete při aerifikaci trápit.
Marek Izera


POSTUP AERIFIKACE (PROVZDUŠNĚNÍ) TRÁVNÍKU
Nejdříve je třeba trávník posekat na co nejkratší délku. Poté vidlemi s dutými hroty vytvoříme do trávníku otvory, asi 100 otvorů na m2. Vytažené válečky zeminy je potřeba z trávníku odstranit. K tomu se dobře hodí například hrablo na sníh. Následně je potřeba otvory vyplnit jemným křemičitým pískem (vydatnost může být až 1 tuna na 100 m2).