Kategorie
----
dotaz: Kdy nejlépe provádět aerifikaci ?
odpověď: Aerifikaci je nejlepší provádět na začátku sezóny (březen až květen) nebo na jejím konci (září až listopad je-li dobré počasí). Je třeba brát i ohled na dešťové srážky, z podmáčeného trávníku lze těžko vytahovat krásné kompaktní špunty hlíny. Ale v podstatě lze provádět aerifikaci během celé sezóny mimo horkých letních dnů.
----
dotaz: Jaké hroty na aerifikaci použít ?
odpověď: Především záleží na kvalitě travního substrátu pod trávníkem který je třeba provzdušnit. Užší duté hroty používáme na běžnou aerifikaci (provzdušnění) udržovaného trávníku na kvalitním substrátu. Ale u nekvalitního zhutněného podkladu trávníku (jíly apod.) je potřeba zeminu pod trávníkem zlehčit. Širší duté hroty pomohou odstranit širší špunty a tuto hmotu nahradit lehčím pískem (případně směs písek/substrát v poměru 2:1)
----
dotaz: Bude můj trávník po aerifikaci dutými hroty opravdu krásný ?
odpověď: Provzdušnění drnu pod trávníkem je sice velice důležitá činnost vedoucí ke zlepšení přísunu kyslíku, vody, živin a hlubšímu zakořenění trávníku, ale je to jen jedna činnost z řady dalších v péči o dokonalý trávník (prořezávání, vertikutace, pískování, pravidelná a dostaečná závlaha, pravidelné stříhání vřetenovou sekačkou ...)
----
dotaz: Jak často aerifikaci trávníku provádíme ?
odpověď: U udržovaného trávníku provádíme aerifikaci jedenkrát ročně. Na exponovaných místech (cestičky apod.) můžeme aerifikovat na začátku i na konci sezóny.
----
dotaz: Proč provádět aerifikaci trávníku ?
odpověď: Postupně dochází k "slehávání" zeminy pod trávníkem samovolně i zatěžováním trávníku. Po určitém čase (záleží na intenzitě zatěžování a kvalitě substrátu) nastane kritická chvíle kdy začne trávník chřadnout i při veškeré další péči (zálivka, hnojení, stříhání, ....). Trávník nemá dostatek kyslíku, ten se přes zhutnění nedostane ke kořenům.
----
dotaz: Jak velkou plochu trávníku zvládnu aerifikačními vidlemi upravit ?
odpověď: Aerifikace ručním nářadím má svá omezení, především z hlediska času a fyzických sil. Také záleží na tvrdosti a vlhkosti plochy kterou aerifikujete. Ale pro běžného zahrádkáře není problém za odpoledne pohodovým tempem provzdušnit a následně zapískovat 100-200 m2 trávníku.
----
dotaz: Jak používat aerifikační vidle ?
odpověď: Celý popis použití i s obrázky naleznete zde: http://www.provzdusnovaci-vidle.cz/Jak_na_to.html
---
Napište nám
Naše zákaznícka linka je k dispozici 24 hodin
Telefon:+420 734 821 255
Kontaktujte naši zákazníckou linku
Následujte nás