PORADNA

K čemu jsou aerifikační vidle s dutými hroty určeny?

Aerifikační vidle jsou určeny k provzdušnění trávníku a k zajištění pronikání vlhkosti, živin a vzduchu do zhutněného drnu trávníku. Vidle jsou určeny pro předzahrádky domů, menší travní plochy, cesty a nedostupná místa pro strojní aerifikaci. Doporučená plocha je max. 100-200 m2 travní plochy.

 

Co je aerifikace dutými hroty?

Pomocí aerifikačních vidlí s dutými hroty vytvoříte do travního drnu otvory. Otvory v trávníku následně zapískujete křemičitým pískem. V trávníku tak vzniknou vertikální dutiny vyplněné pískem kterými snadno proudí voda, živiny i vzduch do hlubších vrstev travního drnu. Trávník tím posiluje, zesiluje jeho lépe vyživovaný kořenový systém a tím pádem je hustší a odolnější.

 

Kolik budu potřebovat křemičitého písku na zapískování po aerifikaci?

Záleží jak hustě budete trávník propichovat (kolik otvorů vytvoříte) a také jaký průměr dutých hrotů zvolíte. Spotřeba písku je přibližně 0,5-1,5 tuny písku na 100 m2.

 

Proč si vybrat tyto Aerifikační vidle (aerifikacnividle.cz)?

Na trhu je řada obdobných vidlí. Rozdíl je v jejich zpracování, tvaru, ale nejdůležitější jsou použité hroty. My používáme duté hroty z profesionálních strojů. Tyto hroty jsou určitě dražší, ale rozdíl v ceně pouze několik set korun se při práci vyplatí. Vidle jsou vyráběny v menší pražské manufaktuře, všichni zaměstnanci jsou dobře ohodnocení a platí daně. Nemůžeme se srovnávat s nabídkou podomácku vyráběných vidlí s hroty z uříznuté trubky.

 

Lze hroty ve vidlích vyměnit?

Ano, lze to. Vidle jsou stavěny tak, aby bylo možno použít duté hroty tří průměrů a dokonce i plné hroty. Všechny tyto hroty lze dokoupit v našem e-shopu.

 

Jaká je trvanlivost dutých hrotů?

Z našich zkušeností je životnost hrotů velice dlouhá. Při správném používání by nemělo dojít k jejich zničení. Pouze se při práci postupně obrušují, ale než dojde k jejich úplnému obroušení trvá řadu let (podle četnosti použití). Náhradní hroty lze dokoupit v našem e-shopu.

 

Musím hroty brousit?

Ne. Hroty se zabodáváním do trávníku zabrušují (v substrátu je vždy nějaký písek který funguje jako brusivo) a jsou tak stále ostré.

 

Proč používat duté hroty z profesionálních strojů?

Duté hroty z profesionálních strojů jsou designovány pro velkou zátěž a pro perfektní výsledek. Při aerifikaci velkých ploch jako jsou golfová hřiště si nemohou dovolit aby se hroty lámaly, ucpávali … zkrátka nefungovali. Není to je uříznutá zabroušená trubka. Je to velice přesný výlisek kónického tvaru ze speciálně kalené oceli. Z vlastní zkušenosti víme, že tyto hroty jsou sice o něco dražší, ale z hlediska kvality a snadnosti práce se to vyplatí.

 

Jak vybrat vhodné hroty?

Záleží na použití. Jak kvalitní máte trávník, kolik potřebujete do trávníku dostat písku. Čím větší průměr hrotu, tím větší otvor do trávníku. Také záleží na konstituci osoby co bude aerifikační vidle používat. Čím větší průměr hrotů, tím je potřeba větší síla (i váha) na jejich zapíchnutí do trávníku. Štíhlá dáma o hmotnosti 50 kg bude spíše volit nejužší hroty průměru 10 mm. Nejuniverzálnější a nejprodávanější jsou vidle s hroty průměru 16 mm. Ty si pořizují i zahradnické firmy.

 

JAK NA DUTÉ HROTY -  PROVZDUŠNĚNÍ, ZAPÍSKOVÁNÍ TRÁVNÍKU PŘEDZAHRÁDKY 

Jak za několik minut pomocí aerifikačních vidlí ošetřit trávník:

https://youtu.be/gVmRHO6Zx1k

 

TEST DUTÝCH HROTŮ PODLE PRŮMĚRU

Srovnání použití dutých hrotů pro aerifikační vidle různých průměrů. Co funguje a co ne? Test dutých trnů při provzdušnění trávníku.

https://youtu.be/xAVNGrnjEZQ

 

JAK PROSPÍVÁ AERIFIKACE TRÁVNÍKU

Podívejte co se stane s trávníkem po provzdušnění. Video je v angličtině, ale nebojte, vše pochopíte: 

http://www.youtube.com/watch?v=k8wGyGh8WyM&feature=related

 

JAK TRÁVNÍK PO PROVZDUŠNĚNÍ NÁSLEDNĚ ZAPÍSKOVAT

Názorná ukázka jak po provzdušnění trávníku dutými hroty následně zapískovat: 

http://www.youtube.com/watch?v=agiHUM09aKM&feature=related

 

(STARŠÍ VIDEO) POSTUP JAK PROVZDUŠNIT TRÁVNÍK AERIFIKAČNÍMI VIDLEMI 

Rychlo (video) návod jak provzdušnit a následně zapískovat malou zahradu

https://youtu.be/F08fIO9Msi4

 

DALŠÍ VIDEA O AERIFIKACI TRÁVNÍKU 

naleznete zde:

Aerifikační vidle - YouTube